Château d'Armailhac to posiadłość z regionu Bordeaux w Apelacji Pauillac. Produkowane tam wino zostało sklasyfikowane jako jedno z osiemnastu Cinquièmes Crus w oficjalnej klasyfikacji win Bordeaux z 1855 roku. W 1989 roku baronowa Philippine postanowiła przywrócić Mouton d'Armailhacq jego pierwotną tożsamość, nadając mu nazwę Château d'Armailhac. Chateau jest w posiadaniu około 70 ha obsadzonych Cabernet Sauvignon (56%), Merlot (32%), Cabernet Franc (10%) i Petit Verdot (2%). Zakupiona przez barona Philippe'a de Rothschilda w 1934 roku posiadłość jest obecnie własnością oddziału Mouton Rothschild rodziny Rothschildów.

Istnienie Château d'Armailhac datuje się na koniec XVII wieku, o czym świadczy księga wieczysta z 1680 r.  Wymienia się w niej braci Dominique i Guilhem Armailhacq jako właścicieli działek w Pauillac. W innym rejestrze ziemskim z 1750 r. odnotowano, że ich potomkowie „obsadzili winoroślą” rodzinną posiadłość obejmującą od 15 do 16 hektarów. Do końca XVIII wieku posiadłość rozrosła się do 52 hektarów,, ale ówcześni brokerzy opisują wino jako „rozczarowująco rzadkie”. Przez następne stulecie d'Armailhac nieustannie pracował nad poprawą jakości swoich win, stosując techniki uzupełniania, spływania, dezynfekcji beczek i klarowania. Wysiłki zostały nagrodzone w 1831 r., kiedy wina z Mouton d'Armailhacq sprzedały się dwa razy drożej niż ich bardziej renomowani sąsiedzi. W ramach ostatecznej rekompensaty Château Mouton d'Armailhacq otrzymuje status Piątego Wzrostu w Klasyfikacji z 1855 r. W 1931 roku młody baron Philippe de Rothschild został mniejszościowym udziałowcem Société Anonyme du Domaine de Mouton d'Armailhacq, a następnie w 1933 roku nabył wszystkie akcje od hrabiego de Ferrand w zamian za dożywotnią rentę. Rok później, po śmierci hrabiego de Ferrand, stał się faktycznym właścicielem majątku.

Metody winifikacji są dostosowywane do każdego rocznika zgodnie z charakterystyką kadzi. Kierownik piwnicy, winiarze i pracownicy laboratorium monitorują wszystkie parametry (temperatura, przepompowywanie, wietrzenie, czas, odpływ itp.). Codziennie razem analizują i smakują każdą kadź. Wina dojrzewają w 25% w nowych beczkach. Pozostałe beczki pochodzą z Grand Chai w Château Mouton Rothschild.
Wina spuszczane są co trzy miesiące aż do momentu klarowania, które ma miejsce w czasie drugiej zimy po zbiorach. Klarowanie odbywa się z białek jaj w tradycyjny sposób. Liczbę jaj (od czterech do sześciu w beczce) określa się co roku po badaniach w laboratorium iw beczce.

Od 1933 roku, kiedy Baron Philippe ostatecznie przejął pełną własność, historia Château d'Armailhac jest nierozerwalnie związana z historią Château Mouton Rothschild. Jego rozległe budynki gospodarcze mieszczą sprzęt techniczny i rolniczy potrzebny do uprawy winnic obu posiadłości. Piękny, choć niekompletny budynek z białego kamienia, w którym zarządca majątku mieszkał od 1947 do 1966 roku, nie jest obecnie wykorzystywany do celów mieszkalnych.Winnica Château d'Armailhac składa się z trzech grup działek: Plateau des Levantines et de l'Obélisque, Plateau de Pibran i Croupe de Béhéré.