Cognac 

Cognac

Koniak - brandy z winogron, zawierająca około 40-45% alkoholu i produkowana w okolicach miejscowości Cognac w regionie Charente we Francji. Na terenie Unii Europejskiej nazwa "koniak", a ściślej "cognac" zastrzeżona jest wyłącznie dla produktów z tej lokalizacji. Alkohol tego typu wynaleźli prawdopodobnie Ormianie, a na tereny Francji dotarł par...

Cognac

Koniak - brandy z winogron, zawierająca około 40-45% alkoholu i produkowana w okolicach miejscowości Cognac w regionie Charente we Francji. Na terenie Unii Europejskiej nazwa "koniak", a ściślej "cognac" zastrzeżona jest wyłącznie dla produktów z tej lokalizacji. Alkohol tego typu wynaleźli prawdopodobnie Ormianie, a na tereny Francji dotarł parę wieków później. Po raz pierwszy nazwa "koniak" została użyta w roku 1617, a niedługo potem powstała pierwsza gorzelnia, która produkowała brandy. Brandy wytwarzana w okolicach miasteczka Cognac nazwano później "eau-de-vie du Cognac". Proces został wzbogacony także o drugą destylację. Jego technologia wytwarzania pozostała niezmienna od praktycznie 300 lat. 

 

Nasz bogato zaopatrzony, internetowy sklep z alkoholami posiada w swoim asortymencie najlepszy koniak z Francji w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy serdecznie do zakupów wszystkich miłośników trunków o wyrafinowanym smaku.

zbacz więcej

Ostatnio na blogu

Odwiedź naszego bloga

Znaleziono 25 produktów.
Pokaż 1 - 25 z 25 produktów