Okazje miesiąca

Nowe produkty

Ostatnio na blogu

 • Château la Mission Haut-Brion
  Château la Mission Haut-Brion

  Château la Mission Haut-Brion to posiadłość z Bordeaux, w apelacji Pessac-Léognan. Wina tam...

 • Dom Brial
  Dom Brial

  Dom Brial powstał w Baixas w 1923 roku, jako odpowiedź na poważny kryzys winiarski, który dotknął...

 • Château Sociando-Mallet
  Château Sociando-Mallet

  Château Sociando-Mallet to producent wina pochodzący z Bordeaux z apelacji...

 • Calvados
  Calvados

  Calvados to najprościej ujmując napój alkoholowy, który otrzymujemy dzięki destylacji cydru....

 • Château d'Armailhac
  Château d'Armailhac

  Château d'Armailhac to posiadłość z regionu Bordeaux w Apelacji...

Odwiedź naszego bloga

Cognac 

Cognac

Koniak - brandy z winogron, zawierająca około 40-45% alkoholu i produkowana w okolicach miejscowości Cognac w regionie Charente we Francji. Na terenie Unii Europejskiej nazwa "koniak", a ściślej "cognac" zastrzeżona jest wyłącznie dla produktów z tej lokalizacji. Alkohol tego typu wynaleźli prawdopodobnie Ormianie, a na tereny Francji dotarł par...

Cognac

Koniak - brandy z winogron, zawierająca około 40-45% alkoholu i produkowana w okolicach miejscowości Cognac w regionie Charente we Francji. Na terenie Unii Europejskiej nazwa "koniak", a ściślej "cognac" zastrzeżona jest wyłącznie dla produktów z tej lokalizacji. Alkohol tego typu wynaleźli prawdopodobnie Ormianie, a na tereny Francji dotarł parę wieków później. Po raz pierwszy nazwa "koniak" została użyta w roku 1617, a niedługo potem powstała pierwsza gorzelnia, która produkowała brandy. Brandy wytwarzana w okolicach miasteczka Cognac nazwano później "eau-de-vie du Cognac". Proces został wzbogacony także o drugą destylację. Jego technologia wytwarzania pozostała niezmienna od praktycznie 300 lat. 

 

Nasz bogato zaopatrzony, internetowy sklep z alkoholami posiada w swoim asortymencie najlepszy koniak z Francji w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy serdecznie do zakupów wszystkich miłośników trunków o wyrafinowanym smaku.

Więcej
Znaleziono 25 produktów.
Showing 1 - 25 of 25 items