Prosecco i wina musujące 

Prosecco i wina musujące

Prosecco – to popularne wino musujące, które pochodzi z regionu Wenecji Euganejskiej (choć jest również produkowane w innych częściach Włoch, w tym Friuli-Wenecji Julijskiej). Wino jest produkowane z winogron Prosecco (alias Glera) i wytwarzane za pomocą metody Charmata -  wtórna fermentacja zachodzi w dużych zbiornikach a nie w butelce. Metoda ...

Prosecco i wina musujące

Prosecco – to popularne wino musujące, które pochodzi z regionu Wenecji Euganejskiej (choć jest również produkowane w innych częściach Włoch, w tym Friuli-Wenecji Julijskiej). Wino jest produkowane z winogron Prosecco (alias Glera) i wytwarzane za pomocą metody Charmata -  wtórna fermentacja zachodzi w dużych zbiornikach a nie w butelce. Metoda ta daje wina o ciśnieniu około 3 atmosfer. Oznacza to, że bąbelki Prosecco zwykle trwają dłużej niż w piwie (które ma ciśnienie około 1,5 atmosfery) i zwykle nie tak długo jak szampanie (5-6 atmosfer ciśnienia). Metoda Charmata jest powszechnie wykorzystywana w produkcji win musujących, ze względu na niższe koszty w porównaniu do metody tradycyjnej (szampańskiej). W dodatku wina są gotowe do wypuszczenia na rynek zdecydowanie szybciej. Cały proces w metodzie Charmata zajmuje ok. 15–20 dni. Otrzymujemy wina świeższe i bardziej owocowe, bez nut drożdżowo-piekarniczych, typowych dla wszystkich win musujących długo leżakowanych na osadzie. Metoda Charmata ewoluowała w czasie i została dostosowana do tworzenia „poważniejszych” win musujących – zwłaszcza z Pinot Nero i Chardonnay. Nazywa się „Charmat lungo” i pozwala na leżakowanie wina na osadzie drożdżowym w kadzi nierdzewnej nawet przez rok. Celem jest otrzymanie wina maksymalnie zbliżonego smakiem do win produkowanych metodą klasyczną.

Nasz internetowy sklep z alkoholami oferuje bardzo dobre wino musujące o wyjątkowym smaku i korzystnej cenie. Zapraszamy serdecznie do zapoznania z asortymentem oraz do zakupów wszystkim sympatyków Prosecco i nie tylko.

zbacz więcej

Katalog

Włączone filtry:
  Producent
  Rocznik

  Ostatnio na blogu

  Odwiedź naszego bloga

  Znaleziono 25 produktów.
  Pokaż 1 - 25 z 25 produktów