Viña Tondonia Blanco Reserva 2008 Pokaż większe

López de Heredia Viña Tondonia Blanco Reserva 2008

609

Nowy produkt

Wino białe wytrawne

Producent: López de Heredia 

Kraj: Hiszpania

Region: Rioja

Pojemność: 0,75 l

Alkohol: 12,5%

Więcej szczegółów

199,00 zł Z podatkiem

Tego produktu już nie ma w magazynie

 • López de Heredia Viña Tondonia Blanco Reserva 2008

  Charakterystyka: Viña Tondonia Reserva Blanco to białe wino produkowane przez winiarnię Viña Tondonia w D.O Rioja. Winiarnia znajduje się w miejscowości Haro (Rioja Alta) i jest jedną z najbardziej prestiżowych w Hiszpanii. Viña Tondonia Rerseva Blanco to mieszanka 2 różnych odmian winogron: Malvasía i Viura, chociaż ta ostatnia wyraźnie dominuje. Winogrona używane do uprawy pochodzą z posiadłości Viña Tondonia, majestatycznej winnicy o powierzchni 100 hektarów, która została zasadzona ponad sto lat temu w 1913 roku na prawym brzegu rzeki Ebro. Zbiór przeprowadza się ręcznie i ostrożnie, aby uniknąć pękania, pękania lub spontanicznej fermentacji winogron przed przybyciem do winnicy. Jeśli chodzi o produkcję tego wina, fermentacja odbywa się w małych dębowych kadziach z wykorzystaniem rodzimych drożdży pochodzących z winorośli przez 7 dni. Fermentacja odbywa się bez skórki, aby uniknąć nadmiernego zabarwienia. Po przeprowadzeniu różnych faz procesu produkcji wina Viña Tondonia Reserva Blanco dojrzewa przez 6 lat w beczkach z dębu Bordeaux o pojemności 225 litrów, wyprodukowanych w winnicy. Viña Tondonia Reserva Blanco to białe wino o niemal nieograniczonej ewolucji w butelce. Wyjątkowa Rioja, jest wyśmienita.

  Naturalny bursztynowy kolor. Bardzo delikatny, złożony nos. W ustach gładkie, spójne i mocno rozwinięte. Zalecana dekantacja przed podaniem

  Kupaż szczepów: Viura (90%), Malvasía (10%)

  Potencjał starzenia: do 2030

  Temperatura podawania: 14 - 16° C

  Zalecane potrawy: Ryba gotowana, smażona lub grillowana, przyprawiona. Grilowane owoce morza. Pieczony lub marynowany kurczak, indyk, kaczka, królik. Makaron  z grzybami lub owocami morza. Jajecznica wszelkiego rodzaju: z grzybami, krewetkami, czosnkiem, z grzybami, z grzybami i foie. Omlet ziemniaczany lub z kilkoma prostymi jajkami sadzonymi. 

  Oceny i nagrody:

  - James Suckling - 97 pkt

 • Rocznik2008

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty w tej samej kategorii: