Vina Tondonia Rosado Gran Reserva 2010 Pokaż większe

López de Heredia Viña Tondonia Rosado Gran Reserva 2010

684

Nowy produkt

Wino różowe wytrawne

Producent: R. López de Heredia

Kraj: Hiszapania

Region: Rioja

Pojemność: 0,75 l

Alkohol: 12 %

Więcej szczegółów

349,00 zł Z podatkiem

8 Przedmioty

 • López de Heredia Viña Tondonia Rosado Gran Reserva 2010

  Charakterystyka: Viña Tondonia to ikona regionu Rioja. Legendarna winnica należąca do R. López de Heredia - rodzinnej firmy od ponad 140 lat wytwarzającej wielkie wina, bez wątpienia zasłużyła na to określenie. Znakiem firmowym jest połączenie tradycji z rygorystycznymi normami jakościowymi. Ta pieczołowitość i cierpliwość odpłaca wyjątkowym charakterem ewolucji wina, dającym jedne z najwspanialszych bukietów aromatycznych, jakie znaleźć możemy w winach. 

  Różowa Tondonia Gran Reserva, dojrzewająca 48 mięsiecy we francuskich dębowych beczkach, znacząco różni się od różowych win jakie znamy. Wynika to z kupażu trzech oryginalnych szczepów, jak i intensywnego i długiego starzenia w drewnie. Wino produkowane tylko w najlepszych rocznikach.

  Potencjał starzenia: 10 lat i więcej

  Temperatura podawania: 10 - 12° C

  Szczep: Garnacho (60%) Tempranillo (30%) Viura (10%)

  Zalecane potrawy: Jako wino przejściowe można je pić do wszystkich potraw. Świetnie komponuje się z pikantnymi daniami. Doskonałe do wędlin. Wielu smakoszy zgadza się, że dobrze komponuje się z mocno przyprawionym jedzeniem i na przykład kuchnią indyjską, chińską czy meksykańską.

  Oceny i nagrody:

  - Robert Parker - 96 pkt

  - James Suckling - 95 pkt

  - Tim Atkin - 94 pkt

 • Rocznik2010

30 inne produkty w tej samej kategorii: