Okazje miesiąca

Producenci

Informacja

Nowe produkty

Ostatnio na blogu

Odwiedź naszego bloga

SŁYNNI WINIARZE

Bodegas López de Heredia

Bodegas López de Heredia

W latach 1913–1914 Don Rafael López de Heredia y Landeta, podczas cementowania swoich obiektów przemysłowych, prowadził plantację „Viña Tondonia”, dając początek najbardziej znanemu produktowi winnicy. Viña Tondonia to przepiękna winnica o powierzchni ponad 100 hektarów, położona na prawym brzegu rzeki Ebro. López de Heredia ma również trzy inne winnice, także położone w górnej części La Rioja, zwane „Viña Cubillo”, „Viña Bosconia” i „Viña Zaconia”.
Czytaj dalej
Chateau Clos du Marquis

Chateau Clos du Marquis

Historia francuskiego Clos du Marquis rozpoczyna się na początku XX wieku podczas sadzenia winorośli przylegających do Château de Léoville. Pierwszy rocznik Clos du Marquis był produkowany od 1902 roku z małej zagrody przylegającej do Château de Léoville i działek poza Grand Enclos. W tamtym czasie stworzenie tej marki miało ścisły cel: zidentyfikowanie dwóch różnych terroir: Château Léoville Las Cases i Clos du Marquis.
Czytaj dalej
Château Clinet

Château Clinet

Château Clinet to francuska posiadłość zajmująca prawy brzeg regionu winiarskiego Bordeaux, w gminie Pomerol. Jedna z najstarszych winnic w apelacji, słynie z wina o niezrównanym charakterze i jakości, a jej ślady sięgają 1785 roku.
Czytaj dalej
Château Malartic Lagravière

Château Malartic Lagravière

Château Malartic Lagravière- posiadłość we francuskim regionie Pessac-Léognan. Jej historia sięga 1803 roku- została wtedy zakupiona przez przez Pierre'a de Malartica. Nazwisko Malartic nie było używane w nazwie wina aż do roku 1850 roku. Od 1996 roku posiadłość należy do belgijskiej rodziny Bonnie, natomiast enolodzy, Michel Rolland oraz Athanase Fakorellis pracują jako konsultanci. Cieszącej się doskonałą reputacją winnicy, został przydzielony predykat cru classé zarówno dla wina białego, jak i czerwonego w klasyfikacji Gravesa z 1953 roku.
Czytaj dalej
Château Cos d'Estournel

Château Cos d'Estournel

Château Cos d'Estournel jest to francuska winnica w apelacji Saint-Estèphe w regionie Bordeaux oraz nazwa produkowanego przez tę posiadłość czerwonego wina. Produkowane tutaj wino zostało sklasyfikowane jako jedno z piętnastu Deuxièmes Crus  w oryginalnej, oficjalnej klasyfikacji wina Bordeaux z 1855 roku. 
Czytaj dalej