Armaniak – najlepszy prezent dla mężczyzny (jubilata)

 

Armaniak (Armagnac) jest najstarszą brandy na świecie. Najstarsze udokumentowane wzmianki o handlu armaniakiem pochodzą z połowy XV wieku. Dla porównania Koniak (Cognac) jest jego o 150 lat młodszym bratem. To wyborny trunek, który znakomicie sprawdzi się jako ekskluzywny upominek dla szefa, brata, ojca, czy męża. Jaki Armaniak na prezent wybrać?

Armaniak – prezent premium dla smakosza

Armaniak wytwarza się w Gaskonii, w południowo-zachodniej Francji. O ojczyźnie D’Artagnan i Cyrano de Bergerac trunek wyrobił sobie szczególną pozycję, stając się obok Foie Gras produktem promującym region. Ciekawostką jest fakt, że Armaniak powstał dzięki Arabom, którzy odkryli proces destylacji i stworzyli alembiki – urządzenia do destylacji. 

 

Na stronie internetowej Dionizos.com znajdziesz imponującą kolekcję Armaniaków ze 130-letniej posiadłości Delord lat 1918 – 2007. Każdy rocznik to inny, obłędny bukiet i smak prawdziwej brandy. Wszystkie butelki Armaniaki są ręcznie opisywane i lakowane. Jest to świetny prezent na urodziny, szczególnie na jubilatów kończących 60, 50, 40 czy 30 lat. Nasze Armaniaki pakowane są w ozdobne skrzyneczki, na których podobnie jak na butelce widnieje rocznik.

Jaki Armaniak wybrać? Oto polecane trunki na rok 2022:

 

- Delord Armaniak 1962

- Delord Armaniak 1982

- Delord Armaniak 1992

- Delord Armaniak 2002

 

Dobry Armaniak to nie koniec możliwości. Warto dodać, że świetnym kompanem Armaniaków są kubańskie cygara. Zapakowane w eleganckie pudełko razem z alkoholem sprawią obdarowanemu mnóstwo radości.