Okazje miesiąca

Producenci

Nowe produkty

Ostatnio na blogu

 • Château la Mission Haut-Brion
  Château la Mission Haut-Brion

  Château la Mission Haut-Brion to posiadłość z Bordeaux, w apelacji Pessac-Léognan. Wina tam...

 • Dom Brial
  Dom Brial

  Dom Brial powstał w Baixas w 1923 roku, jako odpowiedź na poważny kryzys winiarski, który dotknął...

 • Château Sociando-Mallet
  Château Sociando-Mallet

  Château Sociando-Mallet to producent wina pochodzący z Bordeaux z apelacji...

 • Calvados
  Calvados

  Calvados to najprościej ujmując napój alkoholowy, który otrzymujemy dzięki destylacji cydru....

 • Château d'Armailhac
  Château d'Armailhac

  Château d'Armailhac to posiadłość z regionu Bordeaux w Apelacji...

Odwiedź naszego bloga

AKTUALNOŚCI

Calvados

Calvados

Calvados to najprościej ujmując napój alkoholowy, który otrzymujemy dzięki destylacji cydru. Produkowany głównie w Normandii w departamencie Calvados, odznacza się wytrawnym, owocowym smakiem i jabłkowym bukietem. 
Czytaj dalej
Wino z Argentyny

Wino z Argentyny

Argentyna-drugie pod względem wielkości państwo leżące w Ameryce Południowej oraz pierwsze, jeśli pod uwagę weźmiemy produkcję wina na tym kontynencie. Zajmuje tam południową część: od Atlantyku na wschodzie po Andy na zachodzie. Moglibyśmy poświęcić cały artykuł, skupiając się na docenieniu tylko kwestii geograficznej, w tym: zróżnicowanej fauny, flory, imponującej powierzchni rezerwatów przyrody czy rozległych równinach kontrastujących z pokaźnie wysokimi górami. Jednak dziś skupiamy się na winiarskich aspektach tego kraju, których historia sięga 1577 roku, kiedy to podczas kolonizacji Ameryki Południowej ksiądz Juan Cidrón założył winnicę Santiago del Estero.
Czytaj dalej
GASKONIA

GASKONIA

Dionizos.com zabiera Was w podróż do historycznej krainy leżącej w południowo-zachodniej Francji zwanej Gaskonią. Region u podnóża Pirenejów, zasiedlony w przeszłości przez mieszkańców z drugiej strony Pirenejów, z dzisiejszego kraju Basków. W przeszłości region uwikłany w wojny angielsko – francuskie, stąd szereg tutejszych miasteczek wznosi się na ufortyfikowanych wzgórzach. Najsłynniejsi mieszkańcy Gaskonii to D’Artagnan i Henryk Bourbon, król Navarry, późniejszy król Francji jako Henryk IV Wielki.
Czytaj dalej
VENETO I SOAVE

VENETO I SOAVE

Nie ma najmniejszych wątpliwości na to, że każdy z nas przynajmniej kojarzy włoski region o nazwie Wenecja Euganejska, a przynajmniej jego okolicę- Veronę. Rozciąga się w północno-wschodniej części Włoch, od strzelistych Dolomitów po Adriatyk. Jest to jeden z najchętniej odwiedzanych i najbardziej popularnych regionów kraju. Oprócz przepięknej architektury, pamiątek dziedzictwa kulturowego czy weneckiej laguny z Najjaśniej Panującą Wenecją, słynie również z czegoś, co bliższe sercom miłośników wina- SOAVE.
Czytaj dalej
VERDICCHIO!

VERDICCHIO!

Dionizos bezustannie stara się powiększać swoją kolekcję win, biorąc pod uwagę to, czego na daną chwilę potrzebują nasi klienci. Z racji, iż mamy początek lipca- na celowniku pojawiły się orzeźwiające Rieslingi, wina musujące oraz włoskie Verdicchio z winnicy Sartarelii. Wcześniej rzadko można było znaleźć u nas tenże szczep, więc postanowiłam w tym wpisie zawrzeć kilka ważnych informacji i ciekawostek na jego temat. Jest to idealny sposób, aby poznać jego wszystkie zalety oraz przekonać się, że jest on idealnym wyborem na upalne lato.
Czytaj dalej
CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PROSECCO?

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PROSECCO?

Pierwszy dzień kalendarzowego lata już za nami. Oficjalnie rozpoczął się czas wakacji, odpoczynku oraz bezlitosnych upałów. Dla niektórych  jest to wymarzony okres w roku, dla innych sama myśl o zmaganiach ze słońcem i skwarem wywołuje utratę chęci do jakiejkolwiek aktywności. Jak wiadomo nie mamy możliwości zmniejszenia temperatury na zewnątrz. Zostaje nam wszystkiemu  odważnie stawić czoła i szukać alternatyw, które ułatwią nam przetrwać ten ciężki etap w roku. Tutaj akurat jesteśmy w stanie pomóc. Jak? ORZEŹWIAJĄCE, SCHODZONE PROSECCO!  
Czytaj dalej
RIESLING – KRÓL BIAŁYCH WIN

RIESLING – KRÓL BIAŁYCH WIN

Szlachetna odmiana Riesling uznawana jest przez wielu koneserów za nr 1 wśród białych odmian. Młode roczniki cenione są za świeżą, owocową kwasowość zaś starsze roczniki za dojrzałość, miodowe niuanse i mineralną głębię. Najlepsze z Rieslingów długo pozostają na języku, pozostawiając długotrwałe wrażenia smakowe i są zawsze ozdobą dla każdej piwnicy win.  Żadna inna odmiana nie oddaje tak dobrze swojego „terroir” – charakteru miejsca swojego pochodzenia. Riesling posiada wiele oblicz, od silnie wytrawnych win po bogate wina słodkie. Jest to też wszechstronny towarzysz wielu potraw, zawsze chętnie widziany, zarówno na swobodnej imprezie z przyjaciółmi, jak i na prestiżowej uroczystości typu ślub czy jubileusz.
Czytaj dalej
 VieVinum

VieVinum

Dionizos.com odwiedził majestatyczny Wiedeń, aby wziąć udział w największym austriackim święcie wina, targach VieVinum.
Czytaj dalej
WINA ROCZNIKOWE – JAKIE ZNACZENIE MA ROCZNIK WINA ?

WINA ROCZNIKOWE – JAKIE ZNACZENIE MA ROCZNIK WINA ?

WINA ROCZNIKOWE – JAKIE ZNACZENIE MA ROCZNIK WINA ? Zdecydowana większość produkowanych na świecie win ma na swojej etykiecie rocznik wina. Oznacza to, że wino zostało wyprodukowane w tym konkretnym roczniku. Jednakże cześć znanych win, takich jak Prosecco czy Szampan może nie mieć na etykiecie rocznika, gdyż jest mieszanką kilku różnych roczników.
Czytaj dalej
Armaniak – najlepszy prezent dla mężczyzny (jubilata)

Armaniak – najlepszy prezent dla mężczyzny (jubilata)

Armaniak (Armagnac) jest najstarszą brandy na świecie. Najstarsze udokumentowane wzmianki o handlu armaniakiem pochodzą z połowy XV wieku. Dla porównania Koniak (Cognac) jest jego o 150 lat młodszym bratem. To wyborny trunek, który znakomicie sprawdzi się jako ekskluzywny upominek dla szefa, brata, ojca, czy męża. Jaki Armaniak na prezent wybrać?
Czytaj dalej